Potíže se spánkem - co s nimi?

Pro veřejnost

Zhruba třetinu života spíme. Ne pro všechny z nás je ale kvalitní a pravidelný spánek samozřejmost. Potýkáte se s potížemi se spánkem? Nebo vás zkrátka jen zajímá, proč je kvalitní spánek tak důležitý a co něj můžete udělat?

Co se dozvíte

  • S jakými spánkovými obtížemi lidé nejčastěji bojují a co se s nimi dá dělat. Zaměříme se především na nespavost, noční můry a spánkovou obrnu.

  • Kdy je na místě kvůli nim vyhledat psychickou pomoc

  • Jak souvisí spánek a jeho poruchy s duševním zdravím a emočním prožíváním

Webinářem vás provedou

Karolina Janků

Pracuje v Národním ústavu duševního zdraví jako klinický psycholog a výzkumný pracovník, a v soukromé terapeutické praxi. Absolvovala výcvik v kognitivně behaviorální terapii (Institut KBT). V NUDZ se věnuje především výzkumu a léčbě chronické nespavosti pomocí skupinové KBT. Výzkumu nespavosti se věnovala také v rámci svého doktorského studia v oboru Neurověd na 3. Lékařské fakultě UK. Výzkumně se momentálně zajímá především o vztah mezi insomnií a regulací emocí.

Monika Kliková

Působí v Národním ústavu duševního zdraví jako klinický psycholog a výzkumný pracovník, a také v soukromé terapeutické praxi. Absolvovala psychodynamicky orientovaný výcvik zaměřený na trauma (Rafael institut). Výzkumně se v NUDZ věnuje především oblasti poruch spánku - parasomnií, aktuálně se zajímá o vliv spánku na emoční regulaci. Doktorské studium získala v oboru Neurovědy na 3. Lékařské fakultě UK, disertační práce se zabývala problematikou spánkové obrny.

Mohlo by vás zajímat