Potíže se spánkem - co s nimi?

Pro veřejnost

Zhruba třetinu života spíme. Ne pro všechny z nás je ale kvalitní a pravidelný spánek samozřejmost. Potýkáte se s potížemi se spánkem? Nebo vás zkrátka jen zajímá, proč je kvalitní spánek tak důležitý a co něj můžete udělat?

Co se dozvíte

  • S jakými spánkovými obtížemi lidé nejčastěji bojují a co se s nimi dá dělat. Zaměříme se především na nespavost, noční můry a spánkovou obrnu.

  • Kdy je na místě kvůli nim vyhledat psychickou pomoc

  • Jak souvisí spánek a jeho poruchy s duševním zdravím a emočním prožíváním

Webinářem vás provedou

Karolina Janků

Pracuje v Národním ústavu duševního zdraví jako klinický psycholog a výzkumný pracovník, a v soukromé terapeutické praxi. Absolvovala výcvik v kognitivně behaviorální terapii (Institut KBT). V NUDZ se věnuje především výzkumu a léčbě chronické nespavosti pomocí skupinové KBT. Výzkumu nespavosti se věnovala také v rámci svého doktorského studia v oboru Neurověd na 3. Lékařské fakultě UK. Výzkumně se momentálně zajímá především o vztah mezi insomnií a regulací emocí.

Monika Kliková

Působí v Národním ústavu duševního zdraví jako klinický psycholog a výzkumný pracovník, a také v soukromé terapeutické praxi. Absolvovala psychodynamicky orientovaný výcvik zaměřený na trauma (Rafael institut). Výzkumně se v NUDZ věnuje především oblasti poruch spánku - parasomnií, aktuálně se zajímá o vliv spánku na emoční regulaci. Doktorské studium získala v oboru Neurovědy na 3. Lékařské fakultě UK, disertační práce se zabývala problematikou spánkové obrny.

Mohlo by vás zajímat

Jak najít motivaci pomocí hodnot

Jak najít motivaci pomocí hodnot

Lucie Zernerová, Helena Vontorčíková
úterý 7.6. | Dobrovolné vstupné