A co teď? Aneb jak se v tom všem a v sobě neztratit

Pro veřejnost

Aktuální situace v nás vyvolává řadu otázek, obav, strachů a nejistot, vztek, smutek či pocity bezmoci. Ale taky naopak vlnu solidarity a  velkorysosti. Střídají se nám nepříjemné a příjemné emoce jako na horské dráze. Postupně se v tom všem můžeme začít i ztrácet. Jak se tím nenechat pohltit? 

Co probereme

  • Co se v nás teď děje.

  • Proč se cítíme, jak se cítíme.

  • Rady na internetu (Jak je uvést do praxe a nezahltit se jimi?)

  • Tipy a triky, jak se starat o své psychické a fyzické zdraví právě teď a tady.

Pojďme se společně na chvíli zastavit a dozvědět se, jak se v sobě a v tom všem, co se kolem nás děje, jednoduše neztratit. Protože abyste mohli pomáhat ostatním, musíte se v první řadě postarat o sebe.

Webinářem vás provedou

Tereza Hrušková, psycholožka

Pracuje jako poradenský psycholog na Vysokém učení technickém v Brně, přednáší a vede kurzy i na dalších univerzitách. Stojí za projektem @kpsychologovi, který se snaží bořit mýty a tabu ohledně návštěvy psychologa a starání se o duševní zdraví. Snaží se jednoduše a srozumitelně mluvit o tom, že duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické a že prožívat emoce je v pořádku. Stojí za zrodem online programů #nekaslinasebe, které pomáhají v tom, abychom na sebe mysleli a nekašlali, jak to někdy všichni děláme. Spolupracuje také s neziskovým projektem Loono jako odborný konzultant v kampani #dobrenitro.

Eva Kozáková, psycholožka a psychoterapeutka

Psycholožka a gestalt terapeutka, pracuje v Národním ústavu duševního zdraví, kde se věnuje zejména výzkumu psychedelik a psychóz. Má soukromou terapeutickou praxi a pracuje také na Psychedelické klinice Psyon.