Truchlení v době pandemie

Pro veřejnost

Smrt je spojena s životní filozofií, smyslem i spiritualitou. I proto je práce s ní velmi specifická. Navíc je ve společnosti stále tabu a to i přesto, že se týká každého z nás. Pandemie způsobila, že smrt je všudypřítomné téma a vybudované copingové mechanismy nefungují. Jak tedy pomoci lidem, kterým zemřel blízký člověk? Co s tlakem z nejisté budoucnosti? Jak pracovat online s emocemi, které smrt provázejí?

O lektorce

Sylvie Stretti - zakladatelka, ředitelka a terapeutka Poradny Vigvam, která se specializuje na zpracování smrti blízkého. Má letité zkušenosti jako krizový intervent s dětmi i dospělými na linkách důvěry (Linka bezpečí, EDA linka) nebo F2F v Domě tří přání. Má dokončený terapeutický výcvik v Systemické rodinné terapie a započatý výcvik v Logoterapii a existenciální analýze. Pracuje jako terapeutka s dětmi i dospělými v Poradně Vigvam a jako poradkyně pro děti, rodiče i pedagogy a lektorka rozvoje a vzdělávacích aktivit v mateřské škole a jeslích Bambíno.

❤️ Podpořte dobročinnou sbírku na psychologickou pomoc pro ty, kteří si ji nemohou dovolit: https://www.donio.cz/hlavunadvodou

Mohlo by vás zajímat